Przejdź do treści

Klocki LEGO sposobem na stres u dorosłych

dziewczyna bawiąca się klockami lego forma
źródło: Instagram @_gamecubo
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Firma LEGO wypuściła serię klocków skierowanych do dorosłych. LEGO Forma to specjalne szkielety ryb, które poprzez poruszanie wyobraźni, mają na celu redukcje stresu i poprawę zdrowia psychicznego osób dorosłych

Firma LEGO tym razem postanowiła zadbać o dorosłych i stworzyła specjalną, dedykowaną dla nich serię klocków. Twórcy LEGO Forma na podstawie własnych badań przeprowadzonych na grupie 13 tys. osób wyciągnęli wnioski, że skupienie na mechanicznych konstrukcjach, które posiadają organiczne formy, oddziałuje pozytywnie na umysł, dzięki czemu redukuje stres i  różne lęki. A sama zabawa działa kojąco na nerwy i relaksuje  po ciężkim dniu.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

LEGO Forma są to szkielety ryb wyposażone w wał korbowy oraz przekładnie, dzięki którym złożona ryba porusza się prawie jak prawdziwa. Dodatkowo firma postawiła na stworzenie kilku kolorów ryby, w tym jest możliwość personalizowania skórki, aby jeszcze bardziej umilić składanie wybranego kompletu.

ciasto z pistacjami

W skład jednego zestawu wchodzą 294 elementy. Dostępne kolory skórek to: koi, shark, splash koi oraz własnego autorstwa. Seria klocków została stworzona poprzez innowacyjną platformę LEGO Ideas. Komplety można  zamawiać poprzez stronę IndieGoGo, na której trwa akcja crowdfoundingowa dla tego projektu.

Cena za jeden komplet klocków to ok. 400 zł. Według IndieGoGo komplety będą gotowe do wysyłki w styczniu 2019 roku.

źródło: LEGO

źródło: LEGO

szara ryba z klocków lego forma

źródło: LEGO

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: