Przejdź do treści

„Jestem szczęśliwa, ponieważ udało mi się wyważyć te drzwi”. Pierwsza transseksualna cheerleaderka na świecie zabiera głos

Justine Lindsay /fot. Instagram
Justine Lindsay /fot. Instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Ma 29 lat, jest czarnoskóra i właśnie dołączyła do prestiżowej drużyny cheerleaderek TopCats. Justine Lindsay przeszła do historii LGBTQ + jako pierwsza transseksualna cheerleaderka w NFL. Chce o tym mówić głośno. „Myślę, że więcej ludzi musi to zobaczyć. Nie dlatego, że chcę uznania. To tylko po to, aby rzucić światło na to, co dzieje się na świecie” – wyznała w jednym z wywiadów.

Bała się reakcji internautów

Justine Lindsay jest nową członkinią Topcats, drużyny cheerleaderek Carolina Panthers. Jest także pierwszą cheerleaderką NFL, która otwarcie mówi o swoim transseksualizmie. 29- latka comming outu dokonała na swoim instagramowym profilu.

„Chciałbym podziękować pięknym i utalentowanym tancerzom, którzy wspierali mnie po drodze, rodzinie absolwentów TopCats i przyjaciołom za waszą miłość i wsparcie. Nie dotarłbym do tego momentu w moim życiu, gdyby nie wsparcie” – wyznała w mediach społecznościowych.

Podkreśliła także, że nigdy nie zapomni tej chwili, kiedy została przyjęta do drużyny. I nie może się doczekać, kiedy będzie mogła pokazać swoje umiejętności. Dołączenie do zespołu jest jej spełnieniem marzeń.

W rozmowie z BuzzFeed wyznała, że była przerażona, ale czuła, że musi podzielić się tą informacją, bez względu na to, jakie reakcje mogłaby wywołać.

„Myślę, że więcej ludzi musi to zobaczyć. Nie dlatego, że chcę uznania. To tylko po to, aby rzucić światło na to, co dzieje się na świecie „- wyjaśniła.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

W niedawnym wywiadzie dla BuzzFeed, Chandalae Lanouette, dyrektorka TopCats, otworzyła się na temat znaczenia różnorodności w drużynie.

„Moim celem jest stworzenie zespołu osób, które są absolutnym ogniem na boisku, ale także dobrymi przyjaciółmi, dobrymi ludźmi (…)” – powiedziała.

Kanonom piękna wbrew

Cheerleading najpopularniejszy jest w USA, ale przyjął się też w wielu innych krajach. Oczekuje się, że cheerleaderki będą miały jasną skórę, będą szczupłe i odpowiadające standardowym kanonom piękna. Mają być sprawne jak sportsmenki, ale wyglądać jak modelki.

29-latka przyznała w wywiadzie dla BuzzFeed , że jest dumna z tego, że może obalić wszelkie bariery jako czarnoskóra transseksualna kobieta. I że czuje, jak jest to ważny moment.

„Jestem szczęśliwa, ponieważ udało mi się wyważyć te drzwi i powiedzieć ludziom: 'Hej, nie jesteśmy tylko istotami seksualnymi'” – powiedziała Lindsay.  „Jesteśmy prawdziwymi istotami ludzkimi, które chcą się doskonalić”.

źródło: www.buzzfeednews.com, www.unilad.co.uk

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: