Przejdź do treści

Jan Singer, dyrektor generalna, opuszcza Victoria’s Secret

Modelki Victoria's Secret
Zdjęcie: Kevin Mazur/Getty Images for Victoria's Secret
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Jan Singer opuszcza Victoria’s Secret Lingerie. Jako dyrektor generalna nadzorowała nie tylko biznes bieliźniany, wart 4 miliardy dolarów, ale także linię odzieży sportowej marki Victoria Sport. Ocenia się, że powodem jest spadek akcji marki oraz nie reagowanie na zmiany w trendach bieliźnianych i potrzebach konsumentów. Obecne trendy przesuwają się w kierunku komfortu i naturalności, odchodząc od koronkowych majtek z kryształkami i obowiązkowym stanikiem push-up.

Jan Singer była z związana Victoria’s Secret przez nieco ponad dwa lata, dołączając do firmy we wrześniu 2016 roku. Jako dyrektor generalna nadzorowała przemysł bieliźniany, a także linię odzieży sportowej marki Victoria Sport. Była wcześniej dyrektorem generalnym Spanx i przez 10 lat pracowała na różnych stanowiskach w Nike.

Zdjęcie: J. Lee/FilmMagic

Przypuszcza się, że odejście jest spowodowane malejącą sprzedażą oraz spadkiem akcji spółki L. Brands o 38 procent, która może być wynikiem niedostosowania się do potrzeb konsumentów. Victoria’s Secret nadal koncentruje się na seksownym wizerunku i efektownych pokazach, w których corocznie biorą udział najpopularniejsze modelki i celebrytki z całego świata.

Modelki Victoria's Secret na wybiegu -Elsa Hosk, Adriana Lima, Behati Prinsloo, i Candice Swanepoel

Zdjęcie: Timur Emek/FilmMagic

Victoria’s Secret nie nadąża za trendami?

Zauważono, że Victoria’s Secret nie nadąża za zmieniającymi się wymaganiami konsumentów, a w szczególności uwzględnieniem postaw kobiet i ich różnorodności. Dodatkowo, pojawienie się konkurencyjnych marek na rynku, które oferują bieliznę dla kobiet o różnych rozmiarach i preferencjach, spowodowało, że konsumenci nie podążali ślepo za kultem marki Victoria’s Secret. W ostatnich latach marka była coraz bardziej traciła – w tym roku akcje L Brands spadły o 38 procent.

W ubiegłym tygodniu główny dyrektor marketingu L-Brand, Ed Razek, spotkał się z powszechną krytyką za powiedzenie, że „nie ma zainteresowania” widzów modelkami plus-size lub modeli trans w corocznych pokazach Victoria’s Secret. W sierpniu 2017 r. Singer powiedziała, że Victoria’s Secret jest branżą modową, która chce zapewnić swoim klientkom „bycie seksi”, a majki stały się jej silnym biznesem, a nie narzędziem marketingowym.

Zdjęcie: Dimitrios Kambouris/Getty Images

Współczesne kobiety są coraz bardziej odrzucane przez Victoria’s Secret. Marka słynęła z kolorowych biustonoszy typu push-up i koronkowych stringów wyszywanych kryształkami, a aktualny trend pokazuje, że coraz więcej kobiet szuka wygody i dopasowania.

 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?