Przejdź do treści

Grace Van Dien zawiesza karierę aktorską po tym, jak dostawała propozycje seksualne od swojego szefa

Grace Van Dien wyznała powody swojej decyzji. \Fot. Arturo Holmes/WireImage\ GettyImages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Widzowie, których urzekła Grace Van Dien rolą Chrissy w serialu „Stranger Things” Netfliksa, długo nie zobaczą jej w tej produkcji. Ani w żadnej innej. Aktorka postanowiła zawiesić swoją karierę. O przyczynach swojej decyzji poinformowała podczas transmisji na Twitchu. Jak wyznała, dostawała propozycje seksualne podczas pracy na planie.  

„Nie będę prosiła moich aktorów, żeby się ze mną przespali

Grace Van Dien udziela się na Twitchu, gdzie prowadzi streamingi z gier. To będzie teraz najważniejsza część jej życia. Aktorka odrzuca propozycje zawodowe. W ostatnich tygodniach odrzuciła cztery role filmowe. Nie będzie także już wcielać się w rolę Chrissy w Grace Van Dien. Jak czytamy w „Variety”, jeśli kiedykolwiek wróci do grania, to tylko na własnych warunkach. To wszystko przez traumatyczne doświadczenia na planach filmowych.

„Niektórzy ludzie są na mnie źli, że odrzuciłam projekty aktorskie i zdecydowałam się na więcej transmisji, ale faktem jest, że w kilku ostatnich projektach, nie miałam najlepszych doświadczeń z niektórymi ludźmi, dla których musiałam pracować” – powiedziała Grace Van Dien cytowana przez „Variety”.

Aktorka miała na myśli molestowanie seksualne, którego doświadczyła ze strony producenta.

„W jednym z ostatnich filmów, które zrobiłam, jeden z producentów wynajął dziewczynę, a potem kazał, żeby poprosiła mnie o trójkąt z nimi  – wyjaśniła Van Dien. – To był mój szef”

Aktorka propozycję odrzuciła, ale bardzo przeżyła to, co się stało. Jak mówi, była bardzo zdenerwowana i płakała. Zapytana, czy transmisje streamingowe są lepsze dla jej zdrowia psychicznego, odpowiada:

Właśnie tak. Siedzę w domu i gram w gry wideo, a szef nie prosi mnie o seks”.

Aktorka przyznaje, że decyzja o zawieszeniu kariery aktorskiej jest dla niej dobra.

 „Jestem teraz szczęśliwa i rozwijam własne projekty – wyznała. – Mam nadzieję, że ktoś zdecyduje się je sfinansować, ponieważ wtedy będę mogła kontrolować swój własny plan zdjęciowy i nie będę prosiła moich aktorów, żeby się ze mną przespali”.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Poza „Stranger Things” Grace Van Dien pojawiła się ostatnio w „V for Vengeance” oraz w „What Comes Around”, pokazywanym na Festiwalu Filmowym w Toronto.

Molestowanie seksualne / Katarzyna Koczułap / Instagram

Molestowanie seksualne: co to jest?

Molestowaniem seksualnym nazywamy „każde niepożądane zachowanie, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności osoby fizycznej i stworzenie wobec niej zastraszającej, wrogiej, poniżającej, upokarzającej lub uwłaczającej atmosfery„. Może ono przybierać różnego rodzaju formy zachowania, takie jak niestosowne żarty zawierające aluzje seksualne, insynuacje, dotykanie, wykonywanie gestów o charakterze seksualnym, nieprzyzwoite komentarze, stworzenie szantażu emocjonalnego, a także wszelkie zaczepki, oblizywanie się na widok drugiej osoby. Molestowanie może być aktem jednorazowym.

 Ktoś Cię skrzywdził lub regularnie krzywdzi psychicznie lub fizycznie?
Pamiętaj, nie jesteś sama! Gdzie zgłosić się po pomoc?

  • Centrum Praw Kobiet – TELEFON ZAUFANIA (22) 621 35 37; TELEFON INTERWENCYJNY 600 070 717
  • Ogólnokrajowy bezpłatny telefon zaufania dla kobiet – 1800 341 900
  • Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 801 120 002

źródło: variety.com

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: