Przejdź do treści

Elliot Page wydaje książkę, która ma wesprzeć osoby transpłciowe. „Nasze człowieczeństwo jest regularnie 'dyskutowane w mediach'”

Elliot Page doskonale zna problemy osób LGBT+, bo poznał je na własnej skórze \Fot. Steve Granitz/FilmMagic
Podoba Ci
się ten artykuł?

Dwa lata temu Elliot Page dokonał coming outu i ogłosił, że jest osobą transpłciową. Teraz wydaje książkę, w której zawrze swoje refleksje dotyczące transpłciowości.  „Mam nadzieję, że pomoże to komuś poczuć się mniej samotnym, być widzialnym”- napisał na Instagramie. To właśnie w mediach społecznościowych uzasadnił, dlaczego zdecydował się na napisanie pamiętnika.

Wydanie własnej książki to kolejny krok w karierze Elliot Page’a, kanadyjskiego producenta i aktora. Już 6 czerwca na rynku wydawniczym pojawi się jego książka pt. „Pageboy”. Znajdziemy w niej jego prywatne refleksje dotyczące transpłciowości.  Ma to być ukłon w stronę osób LGBTQ+, które borykają się z wieloma problemami.

„Pageboy”  będzie pamiętnikiem

Elliot Page chętnie wypowiadał się w wywiadach na temat korekty płci.  Jest także aktywny w mediach społecznościowych. Tym razem ze swoimi obserwatorami podzielił się nowiną dotyczącą wydania książki. Wcześniej nie sądził, że kiedykolwiek do tego dojdzie. Sam borykał się z wieloma problemami dotyczącymi swojej transpłciowości. Dziś, kiedy już w pełni siebie zaakceptował, jest gotowy pomagać innym.

„Napisanie książki pojawiało się w mojej głowie kilka razy na przestrzeni lat, ale nigdy nie wydawało się to odpowiednie i szczerze mówiąc, nie myślałem, że to możliwe. Ledwo potrafiłem usiedzieć w miejscu, nie mówiąc już o skupieniu się na tyle długo, aby wykonać takie zadanie” – napisał na Instagramie Elliot Page.

Doskonale rozumie problemy z jakimi borykają się osoby LGBTQ+.

Osoby transpłciowe mierzą się z coraz częstszymi atakami – zaczynając od przemocy fizycznej, kończąc na zakazie korzystania z opieki zdrowotnej – a nasze człowieczeństwo jest regularnie 'dyskutowane’ w mediach” – napisał w dalszej części wpisu.

Artysta liczy na to, że jego „Pageboy” może pomóc innym. On sam znalazł pomoc właśnie w literaturze.

Książki mi pomogły, a nawet mnie uratowały, więc mam nadzieję, że pomoże to komuś poczuć się mniej samotnym, czuć się widzianym, bez względu na to, kim jest i na jakiej ścieżce się znajduje.”- pisze.

Ellen Page już nie ma, jest Elliot. Aktor oznajmił, że jest transseksualnym mężczyzną. "Wreszcie kocham to, kim jestem"

Brak akceptacji i homofobia

Środowisko LGBT+ narażone jest na dyskryminację i ostracyzm ze strony społeczeństwa. Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek krytycznie ocenia sytuację osób LGBT w naszym kraju.

„W Polsce osoby LGBT+ nadal narażone są na nierówne traktowanie, uprzedzenia oraz motywowaną nimi agresję i przemoc ze względu na to, kim są” – podkreślił prof. Wiącek w komunikacie.

Z badań społecznych prowadzonych przez Rzecznika Praw Obywatelskich wynika, że orientacja seksualna lub tożsamość płciowa stanowią najczęstszy powód dyskryminacji: ponad połowa respondentów wskazała na orientację seksualną (np. bycie osobą homoseksualną) – 56 proc. oraz tożsamość płciową (np. bycie osobą transpłciową) – 52 proc.

Według raportu organizacji ILGA, która bada sytuację osób LGBT+, Polska nie ma powodów do dumy. Już po raz kolejny zajmuje ostatnie miejsce w UE, jeśli chodzi o ochronę praw osób LGBT+. W Europie niższe gwarancje ochrony praw osób LGBT+ stwierdzono jedynie w Rosji i w Białorusi.

 

źródła: fremonttribune.com, komunikat RPO

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?