Przejdź do treści

Dawid Polak leczył się na depresję. Psychiatrka złożyła mu niemoralną propozycję. „Wiedziała dokładnie, z jakim świństwem walczę”

Dawid Polak
Dawid Polak podzielił się z internautami wstrząsającą historią źródło: @biotech.geek
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Dawid Polak, biotechnolog i popularyzator nauki znany w mediach społecznościowych jako @biotech.geek, podzielił się ostatnio bardzo intymnym i wstrząsającym wyznaniem. Okazało się, że kiedy zmagał się z ciężką depresją, jego lekarka zaproponowała mu… seks. „Sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan” – zapewnił.

„To, czego dopuściła się lekarka, było naganne”

Wszystko wydarzyło się trzy lata temu. Dawid Polak, biotechnolog i popularyzator nauki, chorował wtedy na ciężką depresję. Postanowił skorzystać z fachowej pomocy. Udał się na konsultację lekarską do psychiatrki, z którą znał się na Instagramie. Prowadziła tam popularny profil, szerząc treści edukacyjne, bowiem, jak zauważa autor wpisu, „robi prężną karierę w social mediach i telewizji”.

„Odbyłem u niej normalnie płatną konsultację. Zostałem jej pacjentem. Wiedziała dokładnie, z jakim świństwem walczę. W międzyczasie gadaliśmy koleżeńsko, jednakże nasza relacja zyskała wtedy też nowy wymiar, a mianowicie: pacjent i lekarz” – opisuje Dawid Polak.

Z dalszej części wpisu dowiadujemy się, że biotechnolog stał się powiernikiem problemów miłosnych lekarki, która otwarcie opowiadała mu o swoich kłopotach w związku. W pewnym momencie zaproponowała mu seks.

„Na zamieszczone przeze mnie stories z chamskim komentarzem od obserwatora, dostałem od niej wiadomość: ’Ja mogłabym mieć z Tobą seks, więc wiesz jbc [jakby co – przyp.red.) gdzie mnie znaleźć” – opisuje to zdarzenie Polak.

Przyznaje, że wtedy zlekceważył ten sygnał alarmowy. Jak mówi, nie zrobiło to na nim wrażenia i nie wzbudziło podejrzeń. Powodem była jego fatalna kondycja psychiczna.

Dopiero teraz w 2024, kiedy jestem w całkiem dobrej kondycji psychicznej, zdałem sobie sprawę, że to czego dopuściła się lekarka było naganneWiedząc, w jak ciężkim jestem stanie psychicznym – zaproponowała mi seks. Wzbudziło to we mnie złość i niezgodę na takie zachowanie. Zwłaszcza że owa kobieta EDUKUJE w internecie o zdrowiu psychicznym i robi prężną karierę w social mediach i telewizji” – podkreśla biotechnolog.

Kiedy napisał do lekarki w tej sprawie, ta przeprosiła go i powiedziała, że to był żart. Dawid Polak zwraca jednak uwagę, że w odwrotnej sytuacji z pewnością trudno byłoby obrócić ją w żart.

„Wyobraźcie sobie odwrotną sytuację. Lekarza mężczyznę piszącego tak do młodej pacjentki. Brzmi gorzej? A to taka sama sytuacja” – zaznacza.

Pod wpisem Dawida Polaka pojawiły się liczne komentarze. W kilku z nich wybrzmiewa sugestia, że nie jest to analogiczna sytuacja, bo przecież „silnego, wielkiego faceta” nie da się wykorzystać.

Tu chodzi o zachwianie relacji lekarz-pacjent! Tak samo nie ma miejsca na takie teksty, nawet w żartach, w relacji nauczyciel-uczeń czy szef-podwładny! I płeć stron nie ma tutaj znaczenia! Wyobrażacie sobie, że będąc nauczycielką, napisałabym w ramach żartu/podniesienia na duchu coś takiego do 19-letniego maturzysty” – wyjaśniła je jednak szybko jedna z internautek.

„Niestety komentarze pokazują, jak dużo mamy jeszcze do odrobienia lekcji na temat zdrowia psychicznego. Zdrowie psychiczne nie ma płci!” – uzasadnia inna osoba.

Autor posta jest poddawany victim blaming, a jego cierpienie i negatywne emocje są ciągle porównywane do cierpienia innych. Przestańcie” – brzmi kolejny komentarz.

Początkowo Dawid Polak dzieląc się tą historią, chciał, jak mówi „dać upust swoim emocjom” oraz pokazać innym, jakich rzeczy dopuszczają się tzw. „internetowe autorytety”. Jednak po licznym odzewie internautów, postanowił zawalczyć o sprawiedliwość.

„Początkowo planowałem nie zgłaszać tego nigdzie, ale po licznych komentarzach i wiadomościach od osób, które również zostały skrzywdzone – zmieniłem zdanie. Sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan„- obiecał.

Jak wynika z jego wypowiedzi dla WP abcZdrowie, zgłosi zachowanie psychiatrki do Naczelnej Izby Lekarskiej.

Na zdjęciu Maria Pakulnis- HelloZdrowie

Dawid Polak – kim jest?

Dawid Polak jest biotechnologiem i popularyzatorem nauki. Pracuje w firmie farmaceutycznej, w której zajmuje się badaniami klinicznymi. Jego profil na Instagramie @biotech.geek, na którym dzieli się wiedzą, obserwuje ponad 68 tys. internautek i internautów.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: