Przejdź do treści

Kuchnia japońska po zachodniemu

Kuchnia japońska po zachodniemu
Kuchnia japońska w stylu eko: pałeczki z cedrowego drewna, Quitokeeto.com
Podoba Ci
się ten artykuł?

Quitokeeto to duet, który co jakiś czas uruchamia sprzedaż niesamowitych gadżetów online. Kuchnia japońska (i nie tylko) w domowym wydaniu nie była dotąd tak estetyczna!

Kuchnia japońska charakteryzuje się minimalizmem w doborze składników i w sposobie podania. Im prościej i z większą starannością, tym lepiej – widzimy to w najlepszych sushi-barach i w japońskim wzornictwie. Produkty wyszperane przez Quitokeeto powstają w różnych miejscach – czasem w Japonii, czasem w Europie i Ameryce – ale ich uroda może sprostać najwyższym standardom Kraju Kwitnącej Wiśni. Kuchnia japońska, którą mam tutaj na myśli, to przede wszystkim sushi i bentō, czyli starannie zapakowany posiłek dla jednej osoby, w którym strona wizualna i funkcjonalna są równie istotne co smak.

Kuchnia japońska w zasobach internetowego sklepu Quitokeeto, wypełnionego w całości pięknymi przedmiotami, które przypadły do gustu jego kuratorom, Heidi Swanson i Wayne’owi Bremserowi, obecna jest w postaci dwóch przedmiotów. Jednym z nich są niezwykle urodziwe i ekologiczne pałeczki z młodego drzewa cedrowego. Zamknięte w drewnianej kasetce i przewiązane różnokolorowymi papierkami pałeczki będą rzadką i wyrafinowaną ozdobą dla każdej orientalnej kolacji. W dodatku, w przeciwieństwie do wariantu z bambusa, przeznaczone są do wielokrotnego użytku, a drewno, z którego je wytworzono, pochodzi ze szkółki z certyfikatem Japońskiego Ministerstwa Rolnictwa. Do produkcji pałeczek nie użyto żadnych środków chemicznych ani wybielających. To dlatego są droższe niż ich standardowe, śmieciowe odpowiedniki – zestaw 30 par kosztuje 55 dolarów.

Kuchnia azjatycka dobrze odnajduje się w zachodnim otoczeniu, źródło: Quitokeeto.com

W Quitokeeto znajdziemy też niezbędnik do udanego lunchowego pakieciku bentō. Ten zdrowy japoński zwyczaj spożywania w przerwie w szkole lub pracy przygotowanego w domu lub kupnego zestawu, zawierającego zrównoważony posiłek złożony z ryżu, ryby lub mięsa i warzyw, przebija się też ostatnio do świadomości Europejczyków. W sklepie internetowym znajdziemy śliczny lniany woreczek, służący do zapakowywania pojemnika, pozwalający na utrzymanie ciepła produktów i wygodne noszenie pudełka.

Kuchnia azjatycka w codziennym wydaniu – zawiniątko z lunchowym pudełkiem, źródło: Quitokeeto.com

Woreczek ma też wiele innych zastosowań – można w niego zawinąć własnoręcznie upieczony chleb (choć tutaj przyda się inny produkt od Quitokeeto, niestety już wyprzedane zawiniątko), można użyć go zamiennie z plastikową siatką na zakupach warzywnych czy owocowych na targu, można też owinąć weń prezent.

Zawiniątko na bentō w użyciu targowym – jako woreczek na sypkie produkty, źródło: Quitokeeto.com

Jeden taki woreczek wielorazowego użytku, wyprodukowany w Ameryce w kontrolowanych warunkach i pozwalający choć trochę uwolnić środowisko od wszechobecnego plastiku, to koszt 38 dolarów. Jeśli chcielibyście stać się specjalistami od kuchni japońskiej i nauczyć się odpowiednio pakować pudełko na bentō w woreczek, obejrzyjcie ten film!

Sprawdzajcie na bieżąco, jakie inne cudeńka z kuchni japońskiej i europejskiej trafiają do Quitokeeto!

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?