Przejdź do treści

Zajawka dnia: sprawdź, jaki jest twój styl zdrowia

Zajawka dnia: sprawdź, jaki jest twój styl zdrowia
Ilustracja: materiały prasowe
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

To, w jaki sposób się ubierasz, mówisz czy zachowujesz, kształtuje twój indywidualny styl. Twoje podejście do zdrowia również charakteryzuje się specyficznymi nawykami i przyzwyczajeniami związanymi z trybem życia, który prowadzisz. Wiesz, jak jest twój styl zdrowia?

Wpływ na nasze samopoczucie mają tak oczywiste elementy jak odżywianie, sen i aktywność fizyczna, ale także ilość stresu, satysfakcja z życia zawodowego i zadowalające relacje z bliskimi. Co wyróżnia twoje podejście do zdrowia – jesteś aktywnym propagatorem zdrowych nawyków czy sceptycznie podchodzisz do całego medialnego szumu wokół tego, co jest dobre, a co szkodliwe dla organizmu?

Jak żyją Polacy?

USP Zdrowie przeprowadziło badania, które pokazały, jak do tematu zdrowia podchodzą Polacy.

Mimo że ponad 80% deklaruje świadomość swojego wpływu na stan zdrowia, średnie BMI przekracza normę, wciąż ponad 1/4 z nas sięga po papierosy, aż 1/3 bagatelizuje korzystne działanie witamin i minerałów, a 97% żyje w permanentnym stresie. Chociaż zdecydowana większość ma świadomość korzyści, jakie daje aktywność fizyczna – połowa wciąż nie może się zmobilizować do regularnych ćwiczeń.

Sprawdź swój styl zdrowia

Na podstawie otrzymanych w badaniach wyników wyróżniono osiem Stylów Zdrowia, które charakteryzują nasze codzienne podejście do zdrowego trybu życia. Teraz możesz sprawdzić, do której grupy należysz, wykonując szybki test!

Wydaje ci się, że wiesz o zdrowiu wszystko i nie masz sobie nic do zarzucenia? A może jesteś absolutnym ignorantem i uważasz, że nic nie jest w stanie złamać twojego końskiego zdrowia?

Odpowiedź na pytania zajmie ci tylko kilka minut, a otrzymane wyniki mogą ci wiele powiedzieć o tym, czy masz szansę długo cieszyć się dobrym zdrowiem, czy też może zapaliła się już dla ciebie lampka alarmowa. Sprawdź, który Styl reprezentujesz, a my – dzięki specjalnie przygotowanym wyzwaniom – podpowiemy ci, co możesz zrobić, aby zmienić niektóre nawyki i poczuć się lepiej!

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.