Przejdź do treści

Agata Kornhauser-Duda: „Zwróćmy się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się w Ukrainie wojny”

Agata Duda / PAWEL WRZECION/MWMEDIA WARSZAWA
Agata Duda / PAWEL WRZECION/MWMEDIA WARSZAWA
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Kobiet pierwsza dama Polski, Agata Kornhauser-Duda, zwróciła się z apelem do swoich rodaków. „To jedno z najważniejszych świąt w Rosji. Wykorzystajmy tę szczególną okazję, by zwrócić się do wszystkich kobiet w Rosji z apelem o powstrzymanie toczącej się w Ukrainie wojny” – mówi w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Apel pierwszej damy Polski

Trwa 13. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Od niemal dwóch tygodni na ulicach ukraińskich miast giną nie tylko żołnierze, ale także cywile, w tym małe, bezbronne dzieci. I chociaż mieszkańcy Polski i innych sąsiadujących z Ukrainą krajów pomagają jak mogą, nadal zbyt wiele osób traci życie. Rosyjska armia jest bezwzględna.

W związku z tą sytuacją pierwsza dama Polski, chcąc okazać swoje wsparcie dla naszych ukraińskich sąsiadów, opublikowała w mediach społecznościowych nagranie.

„Zwracam się z apelem do kobiet na całym świecie. Nie możemy pozostać obojętne wobec wojny w Ukrainie, która z dnia na dzień pochłania coraz więcej ofiar, także wśród ludności cywilnej” – zaapelowała Agata Duda w nagraniu opublikowanym w poniedziałek na profilu Kancelarii Prezydenta w mediach społecznościowych.

Pierwsza dama dodała:

„Poprośmy kobiety w Rosji o to, by dla pokoju i życia, jako matki, żony, córki rosyjskich oficerów i żołnierzy uczestniczących w inwazji na Ukrainę, wystąpiły w dniu swego święta przeciw dalszemu rozlewowi krwi”.

Ofiary inwazji Rosji na Ukrainę / Facebook.com

#RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę

Pierwsza dama poprosiła także o wzięcie udziału w akcji w mediach społecznościowych.

„Niech każda z nas opublikuje w mediach społecznościowych w najbliższy wtorek, 8 marca, swoje zdjęcie z kartką papieru, na której widnieć będzie napis #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę” – wyjaśniła.

Na koniec Agata Kornhauser-Duda wyraziła nadzieję, że „jeśli to przesłanie rozejdzie się szeroko po świecie, zdoła przebić się przez rosyjską cenzurę i dotrze do serc i umysłów tysięcy Rosjanek”.

„Kobiety razem mogą zdziałać wiele, i wierzę, że naprawdę mogą zatrzymać wojnę w Ukrainie” – dodała.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Na apel pierwszej damy reaguje coraz więcej internautów. Pod hasztagiem #RosyjskieKobietyZatrzymajcieWojnę możemy zobaczyć już wiele zdjęć osób trzymających kartkę z napisem – zarówno w języku polskim, jak i w rosyjskim.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: