Przejdź do treści

8-latek z guzem mózgu podbił scenę „Mam talent”. „Nieważne, co życie rzuci ci pod nogi. Nawet wtedy możesz spełniać marzenia” – stwierdził

Ravi Adelekan w brytyjskim "Mam talent"
Ravi Adelekan choruje na guza mózgu i wystąpił z przyjaciółmi ze szpitala w brytyjskim show/ fot. printscreen Youtube Britain`s Got Talent
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Ośmioletni Ravi Adelekan skradł show w brytyjskim „Mam talent” i wywołał morze łez wśród publiczności. Chory na raka chłopiec postanowił wystąpić na scenie z przyjaciółmi ze szpitala. Chciał pokazać, że mimo choroby może wciąż spełniać swoje marzenia. „Ci ludzie po prostu wypełnili moje serce radością. Zdecydowanie zasłużyli na złoty przycisk” – komentowali jurorzy show.

Morze łez w brytyjskim „Mam talent”

Ostatni odcinek brytyjskiego „Mam talent” z pewnością przejdzie do historii. Za sprawą ośmioletniego chłopca w trakcie show płakali nie tylko jurorzy, lecz także publiczność. Ravi Adelekan wykonał utwór „A million dreams” z musicalu „The Greatest Showman”. Na scenie towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele, nauczyciele i lekarze. Jak przyznał chłopiec, jest obecnie w trakcie leczenia onkologicznego i swoim występem chciał przekazać siłę innym.

„Całe moje życie oglądałem 'Mam talent’ i zawsze chciałem pójść na przesłuchania. Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie guza mózgu i jestem tu dzisiaj, żeby pokazać, że nieważne, jakie kłody życie rzuci ci pod nogi, możesz realizować swoje marzenia” – powiedział, zanim zaczął śpiewać.

Ravi zaczął swój występ od śpiewu w pojedynkę. Następnie dołączyła do niego siostra, a później także pozostałe osoby zgromadzone na scenie. Ravi do swojego występu zaprosił m.in. kolegów ze szpitala oraz dzieci z niepełnosprawnościami. Występ tłumaczony był także na język migowy.

Robert Moore

„Moje serce bardzo tego potrzebowało

Na koniec występu wszyscy obecni na scenie złapali się za ręce, czym wywołali morze łez u jurorów i wśród publiczności. Alesha Dixon stwierdziła, że ośmiolatkowi zdecydowanie należy się nagroda i postanowiła wcisnąć „złoty przycisk”. Dzięki temu zapewniła Raviemu bezpośredni awans do kolejnego etapu konkursu. Widownia odwdzięczyła się owacjami na stojąco. Scenę wypełniło złote confetti, a uczestnicy show skakali z radości i nie mogli uwierzyć w to, co się wydarzyło.

„Ci ludzie po prostu wypełnili moje serce radością. Zdecydowanie zasłużyli na złoty przycisk”

„Ten występ doprowadził mnie do łez. Modlę się o zdrowie dla nich wszystkich”

„Ravi, myślę, że jesteś bardzo utalentowanym odważnym i wyjątkowym chłopcem. Jestem szczęśliwy, że mogłeś doświadczyć takiego momentu” – komentowali jurorzy show.

Udostępnione na platformie wideo z występu Raviego z przyjaciółmi zostało odtworzone już niemal 2 mln razy.

„Wypłakałam oczy. Jako 18-latka, która przeżyła guza mózgu i straciła siostrę w wyniku choroby w dzieciństwie, życzę wszystkim, którzy są częścią tego niesamowitego chóru, dalszej siły, wytrwałości, odwagi i ogromne podziękowania!”

„W styczniu u mojej wnuczki zdiagnozowano guza mózgu. Dziękuję Ravi za to, moje serce bardzo tego potrzebowało!”

„Mam 63 lata, ale przez ten występ płakałam jak sześcioletnia dziewczynka ze zdartym kolanem”

„Nigdy tak nie płakałem. Ravi jest inspiracją. Brak mi słów. To moim zdaniem najbardziej emocjonalny i inspirujący występ, jaki kiedykolwiek widziałem w brytyjskim programie „Mam talent” w ciągu ostatnich 17 lat. Niesamowity” – czytamy w komentarzach.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: