„30 twarzy dumy” z okazji Miesiąca Dumy LGBT+. Czerwiec pod znakiem tęczy!
Czerwiec pod znakiem tęczy. Z okazji Pride Month (Miesiąca Dumy) w ramach Kampanii Przeciw Homofobii codziennie zostanie przedstawiony jeden „dumny materiał” poświęcony osobie ze społeczności LGBT+, czyli łącznie „30 twarzy dumy”. Materiały będą dostępne na kanałach social media kampanii.
„30 twarzy dumy”
Czerwiec jest najważniejszym miesiącem dla społeczności LGBT+. Nazwany został Pride Month, czyli Miesiąc Dumy i co roku celebrowany jest w wyjątkowy sposób. Tym razem z powodu pandemii koronawirusa świętowanie zostało przeniesione do internetu. Z tej okazji w ramach Kampanii Przeciw Homofobii codziennie przez 30 dni publikowany będzie jeden „dumny materiał” w social mediach.
30 twarzy dumy – to nasza odpowiedź na Pride Month. Czerwiec to najważniejszy miesiąc dla społeczności LGBT na całym świecie – to Miesiąc Dumy czyli tzw. Pride Month. W tym roku świętujemy w Internecie, gdzie codziennie na mediach społecznościowych KPH będziemy publikować jeden dumny materiał z osobami z plakatu.
A wszystko w ramach akcji „30 twarzy dumy”
– czytamy na profilu na Instagramie Kampanii Przeciw Homofobii.
Autorzy kampanii przedstawili także plakat z 30 dumnymi osobami. Nie wisi on na mieście, można go jedynie zobaczyć w wersji internetowej. Na zdjęciu widoczna jest jedynie wizualizacja.
RozwińCzerwiec Miesiącem Dumy
Czerwiec został uznany Miesiącem Dumy z powodu zamieszek, jakie odbyły się w 1969 r. w Nowym Jorku. W nocy z 27 na 28 czerwca nowojorska policja napadła na Stonewall Inn, popularny gejowski bar w Greenwich Village pod pozorem sprzedaży alkoholu bez licencji. Prawdziwym powodem była jednak homofobia. Kiedy policja wyprowadzała drag queen, ludzie zaczęli rzucać w funkcjonariuszy butelkami. Cała sytuacja przerodziła się w poważne zamieszki.
Kilka dni po tym wydarzeniu społeczność LGBT wyszła na ulice Nowego Jorku, by walczyć o swoje prawa. Była to pierwsza demonstracja w walce o równe prawa osób homoseksualnych. Jednocześnie był to przełom w ruchu LGBT. Z tego powodu właśnie czerwiec nazywany jest Miesiącem Dumy. To hołd złożony osobom, które jako pierwsze odważyły się głośno zabrać głos.
Zobacz także
„Lesbijka u ginekologa jest jak jednorożec, który się urwał z choinki” – czyli LGBT u lekarza
Judith Butler: słowo „lesbijka” pojawiło się w mojej głowie w wieku 14 lat, gdy zakochałam się w dziewczynie
„Pary homoseksualne są rodzicami bardzo odpowiedzialnymi. Ich miłość jest taka sama jak heteroseksualnych rodziców. Ale mają więcej niepokoju” – mówi psychoterapeutka Agnieszka Gudzowaty
Polecamy
Sarah McBride pierwszą osobą transpłciową wybraną do Kongresu! „To przełomowe osiągnięcie w marszu ku równości”
Chloë Grace Moretz dokonała coming outu. „Wierzę w potrzebę ochrony prawnej, która ochroni mnie jako lesbijkę”
Tęczowy Piątek po nowemu. Warsztaty z języka inkluzywnego, przychylność dyrektorów szkół i otwartość małych miasteczek
„To nowy rozdział w długim marszu po równość”. Jest projekt ustawy o związkach partnerskich
się ten artykuł?