Przejdź do treści

Pani Fizjotrener ostrzega przed tą pozycją podczas pracy zdalnej. Proponuje cztery znacznie lepsze alternatywy

Pani Fizjotrener ostrzega przed tą pozycją podczas pracy zdalnej. Proponuje 3 znacznie lepsze alternatywy
Pani Fizjotrener ostrzega przed tą pozycją podczas pracy zdalnej. Proponuje 3 znacznie lepsze alternatywy/ Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?

Obecnie wciąż wiele osób pracuje zdalnie, ale niestety niewiele i niewielu z nas dba o odpowiednią postawę. „Praca z domu? Tylko nie na sofie” – pisze na swoim profilu na Instagramie fizjoterapeutka Gosia Włodarczyk. Ekspertka pokazuje, gdzie zamiast tego poleca pracować i jakie pozycje są najlepsze. 

Praca na kanapie? Kiepski pomysł

Pracujesz zdalnie i często zdarza ci się, że siedzisz (albo wręcz leżysz!) na kanapie z laptopem na kolanach? Gosia Włodarczyk podkreśla w swoim ostatnim wpisie na Instagramie, że to duży błąd.

„Pozycja półleżąca na sofie nie jest dla naszego ciała korzystna. Małe zaangażowanie mięśni brzucha, cierpi szyja i kręgosłup, w okolicy krzyżowej budują się duże ograniczenia ruchomości! Unikaj jej! W ciąży tym bardziej!” – pisze fizjoterapeutka.

Jak w takim razie pracować? Ekspertka pisze, że najlepszą opcją jest ergonomiczna pozycja przy biurku z częstymi przerwami i zmianami pozycji. Jednak nie każdy ma w domu takie warunki. Dlatego Włodarczyk prezentuje pozycje, do których ich nie potrzebujesz. Wystarczy kawałek podłogi!

„Te cztery pozycje pokocha twój kręgosłup, biodra i dno miednicy!” – pisze w opisie wideo, które zamieściła na swoim profilu na Instagramie.

Oto one:

  1. Praca przy niskim stoliku. Siad na podłodze, dwie nogi zgięte – jedna z przodu, druga z tyłu.
  2. Siad „po turecku”, laptop na podłodze, ciało zgięte, plecy przy podłożu.
  3. Leżenie na podłodze na brzuchu, nogi zgięte w kolanach.
  4. Praca na podłodze, lewa noga zgięta, prawa wyprostowana.

To, jak dokładnie powinny wyglądać pozycje do pracy zdalnej, znajdziesz na profilu Pani Fizjotrener.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Pani Fizjotrener – kim jest?

Za profilem Pani Fizjotrener kryje się Gosia Włodarczyk, która jest fizjoterapeutką i trenerką personalną. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się wiedzą medyczną. 

W swojej praktyce w szczególności zajmuje się terapią mięśni dna miednicy, blizn oraz rozejścia mięśnia prostego brzuchaJej profil obserwuje 129 tys. osób.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci
się ten artykuł?