Przejdź do treści

Nie poleciały w upragnioną podróż, bo miały na sobie crop topy. „Zostałyśmy potraktowane jak przestępczynie”

Tara Kehidi i Teresa Araujo - Hello Zdrowie
Tara i Teresa złożyły skargę na linie lotnicze źródło: @Inside IditionYT
Podoba Ci
się ten artykuł?

Dwie pasażerki z Południowej Kalifornii zostały wyproszone z samolotu ze względu na nieodpowiedni ubiór. Zdaniem personelu pokładowego naruszyły one standardy dress codu. „Wszyscy w samolocie patrzyli na nas. Zostałyśmy potraktowane jak przestępczynie, tyko dlatego że miałyśmy na sobie crop topy” – nie kryją oburzenia.

Jedna z pasażerek stanęła  w ich obronie

Tara Kehidi i Teresa Araujo zaplanowały podróż z Los Angeles do Nowego Orleanu. Wybrały tanie linie lotnicze Spirit Airlines. Lot do Nowego Orleanu miał być prezentem urodzinowym dla Tary. Jednak kobiety tam nie doleciały w terminie. Personel pokładowy kazał im opuścić samolot. Powód? Zdaniem członków załogi kobiety były zbyt skąpo ubrane, a co za tym idzie, naruszyły standardy linii lotniczych dotyczące ubioru. Kupno biletu jest równoznaczne bowiem z zaakceptowaniem „Contract of Carriage”, czyli umową na przewóz, w której zawarte są standardy ubioru dla podróżujących.

Jak czytamy w USA Today, Tara Kehidi i Teresa Araujo początkowo miały na sobie swetry. Jako że w samolocie przed startem nie działała klimatyzacja i było gorąco, zdecydowały się je zdjąć. Zostały w tzw. crop topach odsłaniających brzuch. Wtedy to osoba z personelu pokładowego nakazała im się ubrać.

Teresa Araujo przyznała, że czuły się zawstydzone, bo zostały potraktowane, jakby zrobiły coś złego.

Wszyscy w samolocie patrzyli na nas. Zostałyśmy potraktowane jak przestępczynie, tyko dlatego że miałyśmy na sobie crop topy” – stwierdziła w rozmowie z USA Today.

Ten incydent nagrał jeden z pasażerów samolotu. Na nagraniu słychać, jak Tara Kehidi i Teresa Araujo usłyszały w odpowiedzi na pytanie, dlaczego muszą założyć swetry, że jest to „linia lotnicza przyjazna rodzinie”.

 

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Jedna z pasażerek, Karla Hager, podróżująca z małym dzieckiem, stanęła w obronie kobiet.

Pomyślałam, że to nieludzkie, więc postanowiłam zareagować i sama zdjęłam bluzę, żeby pokazać, że ja też mam na sobie podkoszulek i mogę w nim siedzieć” – wyjaśniła w rozmowie z KCAL News.

W efekcie personel pokładowy wyprosił Karlę razem z Tarą i Teresą.

Kobieta zmierzająca do publicznej toalety- Hello Zdrowie

Co mówi umowa na przewóz Spirit Airlines?

Zgodnie z umową przewozu, linia lotnicza Spirit Airlines może odmówić wejścia pasażera na pokład albo zażądać od niego opuszczenia pokładu, jeśli jest on „niewystarczająco lub nieodpowiednio ubrany” lub jeśli jego ubranie jest „lubieżne, obsceniczne lub obraźliwe”. Umowa nie precyzuje jednak, jaki rodzaj odzieży mógłby zostać uznany za nieodpowiedni. Co ciekawe, nie wymienia crop topów jako przykładu nieodpowiedniego stroju.

Tara i Teresa złożyły skargę na linie lotnicze. Nie dość, że ich plany dotyczące podróży zostały zniweczone, to jeszcze musiały wydać tysiąc dolarów na nowy bilet u innego przewoźnika. Spirit Airlines nie wraca bowiem pieniędzy pasażerom usuniętym z pokładu.

W oświadczeniu przesłanym do redakcji USA Today, rzecznik Spirit Airline  przekazał, że bada sprawę i jest w kontakcie z pasażerkami. Ten incydent mocno odbił się na liniach lotniczych. Akcje firmy spadły o ponad 30 proc., notując rekord spadku, co zmusiło zarząd do rozważenia złożenia wniosku o upadłość.

źródło: USA Today, KCAL News

Czy pokład samolotu jest Twoim zdaniem miejscem, gdzie powinien obowiązywać jakiś szczególny dress code dla pasażerów?

TAK
NIE
Zobacz wyniki ankiety

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

Podoba Ci
się ten artykuł?