Przejdź do treści

Prof. Monika Płatek: W 4 klasie wiedziałam, że będę kiepska z matematyki, bo jestem dziewczynką. Tak nie musi być [WIDEO]

Dyskryminacja medyczna. Prof. Płatek: Kobieta ma być dzielna, a mężczyzna przecież gorzej znosi ból [WIDEO]
Dyskryminacja medyczna. Prof. Płatek: Kobieta ma być dzielna, a mężczyzna przecież gorzej znosi ból
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Feministka i prawniczka prof. Monika Płatek w rozmowie z Kamilą Ryciak tłumaczy, dlaczego szkoła ma tak duży wpływ na kształtowanie się stereotypów dotyczących płci i jak można to zmienić. Koniecznie zobacz ten fragment wywiadu! 

„W podręcznikach tego nie ma”

Tym razem studio Hello Zdrowie odwiedziła prawniczka, nauczycielka akademicka i feministka prof. Monika Płatek. Jej działalność naukowa i społeczno-polityczna koncentruje się na takich dziedzinach jak  prawa człowieka w tym prawa kobiet, gender studies i prawo karne wykonawcze.

W studiu Hello Zdrowie rozmawiamy z nią o tym, jaki wpływ na stereotypy na temat płci ma szkoła. Konopnicka była, jak mówi prof. Monika Płatek, „pełnokrwistą” lesbijką, kobietą z niesamowitą historią. Orzeszkowa – awanturnicą, która potrafiła walczyć o swoje życie.

– W podręcznikach tego nie ma. Robią z nich nudne, miałkie… – podkreśla feministka i prawniczka.

Aleksandra Piotrowska

Obejrzyj całą rozmowę z prof. Moniką Płatek!

Całą rozmowę, w której prof. Monika Płatek tłumaczy, jak szkoła kształtuje stereotypy na temat płci i co jest nie tak ze szkolnymi podręcznikami, możesz obejrzeć na naszym kanale na YouTubie.

W następnych częściach rozmowy, które pojawią się już wkrótce, Kamila Ryciak porozmawia z prof. Moniką Płatek m.in. o dyskryminacji medycznej kobiet w Polsce. Wcześniejsze części wywiadu możesz obejrzeć tu.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: