2 min.
Dobra karma

Psie przysmaki mogą występować w zdrowej wersji – np. jako karma na bazie słodów piwnych, Blogs.Browardpalmbeach.org
Najnowsze
26.01.2021
Francja i Austria zakazują noszenia maseczek materiałowych w miejscach publicznych!
26.01.2021
„Jedna placówka na ponad 27 tys. pacjentek”. Martyna Jałoszyńska o dostępie nastolatek do ginekologa
25.01.2021
Lek. Bartosz Fiałek wzburzony weekendowymi imprezami: ludzie, których ignorancja przekracza „dach świata”
25.01.2021
Genogram – do czego służy, jak zrobić, symbole genogramu
24.01.2021
Dagmara Seliga: w Polsce jest coraz więcej coachów, a brakuje przepisów regulujących ten zawód [WIDEO]
Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak poprawić swoją karmę, musicie szukać dalej. My bowiem zastanowimy się nad tym, skąd się bierze dobra karma dla psa.
W tym celu należy wymyślić patent, który pozwoli na bezbolesne i zrównoważone pozyskiwanie surowca. Wyszperana przeze mnie karma o zabawnej nazwie SniffingButt Dog Bone Brewery (Browar Psich Kostek „Wąchanie tyłka”) ma właśnie taki pomysł założycielski. Jego twórcy kochają zarówno swoje psy, jak i dobre rzemieślnicze browary, postanowili więc połączyć obie pasje w jedno. Okazuje się bowiem, że wiele z małych piwnych przetwórni wyrzuca użyte ziarno (słód), które zostało na wstępnym etapie warzenia piw zalane wodą źródlaną, by wykorzystać naturalną słodycz jęczmienia, żyta czy pszenicy. Woda trafia do dalszego procesu, a słód – do kosza. Szkoda. Poddane takiej obróbce ziarno ma natomiast swój smak i może nadać się do stworzenia produktów, które nie są obarczone procentami będącymi wynikiem fermentacji, mają natomiast lekko piwny posmak.
Trzy rodzaje karmy SniffingButt Dog Bone Brewery, źródło: Dog-Milk.com
To jest właśnie casus trzech rodzajów ciasteczek dla psów SniffingButt Dog Bone Brewery. Pug Porter – dosłownie ciemne piwo dla mopsów – powstaje na bazie odzyskanego słodu jęczmiennego, organicznej mąki i masła orzechowego. Wheaten Wit, którego nazwa jest grą słów z nazwą odmiany terierów, Wheaten (co oznacza właśnie „pszeniczny”), to z kolei mieszanina słodu pszenicznego i jęczmiennego z dodatkiem owsa. Trzecia odmiana, IPA, które wyjątkowo tłumaczy się tutaj jako India Puppy Ale, a nie India Pale Ale, reprezentuje ten klasyczny styl piwa; w wydaniu psim skrót rozwija się jako „ale dla indyjskiego szczeniaka”.
Etykieta dla karmy zrobionej z pozostałości po piwie ale, źródło: Beergraindogtreats.com
Taka karma ma nie tylko ekologiczne pochodzenie, ale też ulubiony przez wiele psów smak piwa. Sam pienisty trunek jest jednak dla zwierząt niezdrowy, bo zawarty w nim chmiel może okazać się silnym alergenem. Na szczęście w kostkach od browaru Wąchanie Tyłka nie ma go ani grama – podobnie jak procentów, kukurydzy, soi (potencjalnie modyfikowanych genetycznie) czy konserwantów. Sama natura! A i nazwa nawiązuje właśnie do naturalnych psich zwyczajów – karma SBDB ma być tak prosta i oczywista, jak ta forma psiej pogawędki poprzedzającej zadzierzgnięcie bliższej znajomości.
Gadżety producenta podobają się nie tylko ludziom, źródło: Cafepress.com
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Polecamy

25.01.2021
Wojciech Kulesza: „efekt Jandy” brzmi chwytliwie, ale żadne badania tego nie wychwycą

24.01.2021
„Dla wielu dziewczyn to rodzaj terapii” – mówi Martyna Dominikowska, trenerka „zakazanego” tańca exotic

23.01.2021
Frances McDormand: Przeważnie grałam bohaterki wspierające mężczyzn. To częsty scenariusz wielu kobiet, że wspieramy głównych bohaterów

22.01.2021