Meghan Markle
Meghan Markle poroniła. O swojej stracie napisała w felietonie dla „The New York Times”. Księżna Sussex była w ciąży kilka miesięcy temu. Niestety, nie udało się jej utrzymać. Meghan Markle straciła dziecko w lipcu tego roku. Pewnego dnia, podczas opieki nad synem, poczuła silny skurcz. Od razu przewieziono ją do szpitala.
„To był lipcowy poranek, zaczynający się całkiem zwyczajnie. Zrób śniadanie. Nakarm psy. Weź witaminy. Znajdź zgubioną skarpetkę. Podnieś kredkę, która potoczyła się pod stół. Zwiąż włosy w kucyk, zanim wyciągniesz syna z kołyski.
Po zmianie jego pieluszki poczułam ostry skurcz. Upadłam na podłogę, z nim w ramionach, nucąc kołysankę, aby uspokoić nas oboje. Radosna melodia mocno kontrastowała z moim poczuciem, że coś jest nie tak. Ściskając swoje pierworodne dziecko, czułam, że tracę drugie” – pisze Meghan Markle.
Rolki
Księżna Sussex poroniła
Meghan nie wyjawiła, w którym miesiącu ciąży była.
„Kilka godzin później leżałam w szpitalnym łóżku, trzymając rękę męża. Czułam wilgoć jego dłoni, całowałam jego kostki, mokre od naszych łez. Patrzyłam na zimne, białe ściany szpitala przez zaszklone oczy. Próbowałam sobie wyobrazić, jak się z tego podniesiemy…” – czytamy w felietonie Meghan Markle.
Księżna Susex pisze dalej:
Rozwiń„Utrata dziecka oznacza znoszenie niemal nieznośnego smutku, którego wielu doświadcza, ale niewielu o nim mówi. W bólu po naszej stracie, ja i mój mąż odkryliśmy, że w sali z setką kobiet od 10 do 20 z nich poroni. Jednak mimo zdumiewającej wspólnotowości tego bólu, rozmowa o tym pozostaje tabu, przesiąknięta nieuzasadnionym poczuciem wstyd, co utrwala cykl samotnej żałoby”
Była to druga ciąża księżnej Sussex. Archie Harrison Mountbatten-Windsor, pierwsze dziecko Meghan Markle i księcia Harry’ego, urodził się w maju 2019 roku.