Polscy uczniowie znaleźli się w europejskim „top 5” dzieci, które najdłużej uczą się w domach

się ten artykuł?
Z ostatnich danych UNESCO wynika, że polskie dzieci są w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o czas zamknięcia w domach. Polscy uczniowie już od 35 tygodni uczą się w systemie zdalnym.
Nauka zdalna w Polsce
Na dane UNESCO pochodzących z końca marca powołuje się „Dziennik Gazeta Prawna”. Jak wynika z zestawienia, dłużej w systemie zdalnym przebywali tylko uczniowie z Macedonii (43 tygodnie), Bośni i Hercegowiny (38 tygodni), Słowacji (37 tygodni) oraz z Łotwy (36 tygodni).
Jak przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”, Adam Niedzielski zapowiedział, że na powrót do szkół mogą na razie liczyć tylko uczniowie klas I–III. Najprawdopodobniej nastąpi to pod koniec kwietnia, w trybie hybrydowym (tydzień lekcji w szkole, tydzień w domu). W takim wypadku czas zdalnej nauki polskich uczniów wydłuży się do 38 tygodni.
Obecne obostrzenia
– Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego, co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80 proc., to są parametry niebezpieczne – podkreślił w środę na konferencji prasowej Adam Niedzielski.
Minister zdrowia dodał, że liczba nowych zakażeń ogłoszona w środę nie jest wystarczająco miarodajna ze względu na okres poświąteczny. Dlatego rząd podjął decyzję, żeby przedłużyć wszystkie obostrzenia, które miały obowiązywać do 9 kwietnia, o ponad tydzień – do 18 kwietnia. Przedszkola i żłobki pozostaną więc zamknięte dla wszystkich z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych. Szkoły wciąż działają w trybie zdalnym.
Zobacz także

„Bez podania szczepienia, po zachorowaniu na COVID-19, z grupy miliona osób nie przeżyje 30 tysięcy” – alarmują eksperci z PAN

Obecne szczepionki mogą być nieskuteczne na nowe warianty wirusa SARS-CoV-2 – uważa prezes Pfizera

Grypa i koronawirus mają identyczny obraz kliniczny. Trzeba się szczepić – apeluje prof. Adam Antczak
Polecamy

Marcin Szala: „To, że u nas nie ma pokoju nauczycielskiego, nie oznacza i nie powinno oznaczać, że nauczyciel jest kumplem”

„A co to za brzydka dziewczynka?”. Czy ograniczać kontakt dziecka z dziadkami, jeśli zwracają się w ten sposób?

Do przychodni wejdziemy już bez maseczki. Co się jeszcze zmieni?
