Przejdź do treści

Polscy uczniowie znaleźli się w europejskim „top 5” dzieci, które najdłużej uczą się w domach

Nauczanie zdalne w Polsce / gettyimages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Z ostatnich danych UNESCO wynika, że polskie dzieci są w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o czas zamknięcia w domach. Polscy uczniowie już od 35 tygodni uczą się w systemie zdalnym.

Nauka zdalna w Polsce

Na dane UNESCO pochodzących z końca marca powołuje się „Dziennik Gazeta Prawna”. Jak wynika z zestawienia, dłużej w systemie zdalnym przebywali tylko uczniowie z Macedonii (43 tygodnie), Bośni i Hercegowiny (38 tygodni), Słowacji (37 tygodni) oraz z Łotwy (36 tygodni).

Jak przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”, Adam Niedzielski zapowiedział, że na powrót do szkół mogą na razie liczyć tylko uczniowie klas I–III. Najprawdopodobniej nastąpi to pod koniec kwietnia, w trybie hybrydowym  (tydzień lekcji w szkole, tydzień w domu). W takim wypadku czas zdalnej nauki polskich uczniów wydłuży się do 38 tygodni.

Obecne obostrzenia

– Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego, co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80 proc., to są parametry niebezpieczne – podkreślił w środę na konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Minister zdrowia dodał, że liczba nowych zakażeń ogłoszona w środę nie jest wystarczająco miarodajna ze względu na okres poświąteczny. Dlatego rząd podjął decyzję, żeby przedłużyć wszystkie obostrzenia, które miały obowiązywać do 9 kwietnia, o ponad tydzień – do 18 kwietnia. Przedszkola i żłobki pozostaną więc zamknięte dla wszystkich z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych. Szkoły wciąż działają w trybie zdalnym.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: