3 min.
„Poczułam, że właśnie po to dostałam ten dyplom”. Miss Anglii rezygnuje z korony i wraca do szpitala, by pomóc w walce z pandemią koronawirusa

Bhasha Mukherjee / gettyimages
Miss Anglii z 2019 roku, Bhasha Mukherjee, postanowiła porzucić na jakiś czas obowiązki (i przywileje!) najpiękniejszej kobiety w kraju. 24-latka wraca do szpitala, by jako lekarz pomagać w walce z koronawirusem. „Chciałam wrócić do domu. Chciałam przyjechać i iść prosto do pracy…” – mówiła w wywiadzie dla CNN.
Spis treści
Bhasha Mukherjee
Otrzymanie korony miss to nie tylko docenienie za urodę, ale i za inteligencję. To właśnie dlatego podczas konkursów piękności kandydatkom na miss zadaje się wiele pytań dotyczących obecnej sytuacji w kraju, historii czy nauki.
Nic więc dziwnego, że 24-letnia Bhasha Mukherjee zjednała sobie jury podczas ubiegłorocznego konkursu piękności w Wielkiej Brytanii. Kobieta jest z wykształcenia lekarką. Dla Mukherjee najważniejszą wartością jest pomoc innym. Gdy tylko otrzymała koronę miss, niemal natychmiast stała się ambasadorką wielu fundacji i organizacji charytatywnych.
Teraz jednak postanowiła zająć się czymś ważniejszym. Odrzuciła obowiązki najpiękniejszej kobiety świata, by znowu założyć lekarski fartuch i na pierwszej linii frontu walczyć z koronawirusem.
Walka z koronawirusem trwa
Hinduska modelka zdecydowała się na powrót do pracy, gdy skontaktowali się z nią dawni współpracownicy z Pilgrim Hospital w Bostonie. Nie ukrywali, że sytuacja w szpitalu z każdym dniem robi się coraz bardziej dramatyczna.
Mukherjee szybko podjęła decyzję o powrocie.
„Nawet, gdy reprezentujesz organizacje humanitarne, to nadal musisz nosić swoją koronę, zajmować się tym, by wyglądać ładnie. A ja chciałam wrócić do domu. Chciałam przyjechać i iść prosto do pracy. Czułam, że właśnie po to dostałam ten dyplom” – mówiła miss w rozmowie z CNN.
Obecnie 24-latka przebywa na kwarantannie w Wielkiej Brytanii. Gdy tylko ją skończy, wraca do pracy na oddziale pulmonologicznym.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Zobacz także

„Miejmy świadomość, że koronawirus uszkadza serce” – mówi prof. Adam Witkowski, kardiolog. Kto jest najbardziej narażony?

„Nie możemy popadać w panikę, ani stwarzać sytuacji, kiedy ludzie będą się czuć non stop zagrożeni” – o koronawirusie mówi dr Paweł Grzesiowski

„U coraz większej liczby pacjentów, zwłaszcza młodych, pierwszym objawem koronawirusa są zaburzenia węchu i smaku”. Czym jest anosmia?
Spodobał Ci się artykuł? Poleć go koleżance
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

05.02.2023
„Wyjście z toksycznego związku nie łatwe, ale jest możliwe. I trzeba to zrobić. Dla siebie”. Dr Bogdan Stelmach o niezdrowych relacjach w parze

05.02.2023
Bez przygotowanego umysłu nie rozpoznamy przełomu. Serendypia to dar dokonywania szczęśliwych i przypadkowych odkryć

04.02.2023
Sproszkowane kraby, lewatywa z winogron, pijawki i operacje szpikulcem. Jak kiedyś leczono raka

02.02.2023