Przejdź do treści

#Hot16Challenge2 łączy artystów. „Życie jest sexy, bo masz prawo iść do przodu. Nawet jeśli ci zabronią się poruszać bez powodu”

Paulina Przybysz
#Hot16Challenge2 łączy artystów. "Życie jest sexy, bo masz prawo iść do przodu. Nawet jeśli ci zabronią się poruszać bez powodu" / Paulina Przybysz, screen z YouTube
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

#Hot16Challenge2 to akcja, którą zapoczątkował raper Solar. Cel jest prosty: zebranie pieniędzy na walkę z koronawirusem. Do akcji przyłączyli się m.in: Dawid Podsiadło, Paulina Przybysz i Artur Andrus. W nieco ponad tydzień udało się już zebrać ponad milion złotych.

Na czym polega wyzwanie?

Po raz pierwszy Solar zainicjował #Hot16challenge pod koniec sierpnia 2014 roku. Inspiracją było wówczas Ice Bucket Challenge. Wyzwanie polegało na nagraniu materiału wideo, w którym raper wykonuje tak zwaną „szesnastkę”, czyli 16 wersów pod dowolny beat (podkład muzyczny najczęściej spotykany wśród utworów hip-hopowych), a następnie wskazuje innych wykonawców, którzy mają zrobić to samo. Ci, zgodnie z założeniami mają 72 godziny na odpowiedź.

– Miło mi was przywitać po sześciu latach. Zasady się nie zmieniają, zmieniły się tylko okoliczności. Ponieważ tym razem musimy uratować świat” – mówi Solar w filmie udostępnionym na YouTube, który zainicjował akcję.

W tym roku wraz z internetowym wyzwaniem ruszyła także zbiórka pieniędzy na pomoc w walce z koronawirusem oraz na rzecz lekarzy i szpitali na pierwszej linii frontu. Dzięki artystom, którzy zachęcili Polaków do wpłat, udało się już zebrać 1 029 064 zł. A pieniędzy ciągle przybywa. I to w zawrotnym tempie!

Stelios Kerasidis / instagram

Nie tylko raperzy

Podczas pierwszej edycji akcja spotkała się z dużym pozytywnym odbiorem społeczności hip-hopowej. Na akcję #Hot16challenge odpowiedziało ponad 200 raperów i raperek, w tym czołowi przedstawiciele krajowej sceny hip-hopowej, m.in.: Tede, Abradab, Łona, Ten Typ Mes.

W tegoroczną akcję zaangażowało się wiele osób, które z rapem mają niewiele wspólnego. Nie wszyscy rapowali, ale każdy na swój sposób dołożył cegiełkę do zbiórki. Do #Hot16challenge2 przyłączyli się m.in: Dawid Podsiadło, Margaret, Paulina Przybysz, Paweł Domagała i Artur Andrus. 

– Chciałbym zaznaczyć, że podziwiam lekarzy. Wszystkie medyczne siły stojące na straży. Całe życie poświęcone nauce, teraz pierwsza linia frontu w walce – śpiewa Dawid Podsiadło w utworze, który powstał na potrzeby internetowego wyzwania.

Artysta podziękował za wsparcie dla personelu medycznego. – Oni tego potrzebują i będą potrzebowali – podkreśla w wideo.

„Jak się wreszcie świat pozbiera…”

– Jak się wreszcie świat pozbiera, jak się przyszłość wypogodzi, będę siedział u fryzjera osiem godzin, bez przerwy. Nikt mnie nie przepędzi z krzesła, jak się ułożą sprawy. Już nie będę jak Bolesław Kędzierzawy – śpiewa Artur Andrus w swoim utworze.

I apeluje przy tym do „wszystkim świętych zarośniętych” i „herosów długowłosych: „Cierpliwości!”.

Paulina Przybysz o tym, czego jej brakuje

Paulina Przybysz wielu pewnie zachwyciła swoim przekazem, w którym w nieoczywisty sposób komentuje nową rzeczywistość.

Brakuje mi ludzi, co śpią w busie. Jedni na drugich. Stopa na hamulec, werbel leci nas obudzić. Brzydkich hoteli i luksusów ponad stan. Ludzi pięknych pod sceną, którzy w pętli zatrzymują czas – rapuje piosenkarka w swoim utworze.

Jest też optymistyczny akcent. – Życie jest sexy, bo masz prawo iść do przodu. Nawet jeśli ci zabronią się poruszać bez powodu – podkreśla Przybysz.

Chcesz przekazać pieniądze na walkę z koronawirusem? Wystarczy wejść na stronę zbiórki i wpłacić tyle, ile możesz.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.