2 min.
Wiosną ćwicz outdoorowo
Przebywanie na świeżym powietrzu pozytywnie wpływa na umysł i ciało i nie jest to żadne odkrycie Ameryki. Naprawdę warto więc przenieść swój trening z siłowni i wyjść poćwiczyć na zewnątrz!
Wiosna i nadchodzące wielkimi krokami lato, a wraz z nimi coraz wyższe temperatury, na szczęście w naturalny sposób skłaniają do częstszych wypadów na powietrze. Przebywanie na świeżym powietrzu najczęściej związane jest z jakąś formą aktywności fizycznej (nawet jeśli to tylko zwykły spacer), która pomaga w rozluźnieniu stawów oraz łagodzi bóle i sztywność mięśni.
Trenując „outdoorowo” (na przykład bieganie, fitness czy wspinaczkę), jesteśmy w stanie odłożyć na bok telefon, dzięki czemu mocniej skupiamy się na tym, co robimy, a także na sobie i swoim wnętrzu. Duszne i ciemne sale siłowni z lustrami skłaniają często raczej do zrobienia sobie treningowego selfie niż faktycznie porządnego wycisku. Na zewnątrz mamy też więcej przestrzeni i mniej obserwujących nas ludzi. Możemy więc bez presji skupić się na ćwiczeniach. Mało tego słońce – naturalnie ładuje witaminę D, poprawia nastrój i dotlenia cały organizm.
Latem, gdy znacznie więcej czasu spędzamy na zewnątrz, zmniejsza się ryzyko przeziębień i grypy. Zimą, kiedy większość czasu przebywamy we wnętrzach bez dopływu świeżego powietrza, często otoczeni innymi ludźmi, jesteśmy bardziej narażeni na atak bakterii i wirusów. Świeże powietrze poprawia samopoczucie i pomaga w leczeniu depresji. Ciężko wyobrazić sobie bardziej kojące okoliczności niż chwila odpoczynku nad szumiącym strumykiem z dala od miejskiego gwaru. Jeśli dodamy do tego aktywność fizyczną – nawet wykonywaną totalnie rekreacyjnie, mamy gotowy przepis na świetny humor i dobre zdrowie!
Łapcie więc pomysły na trening na powietrzu:
Ćwicz na plaży
Sezon na rolki
Trening na schodach
Trening outdoorowy
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
PROMOCJA
Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł 90,00 zł
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

27.01.2023
Hela Tokarz z Kolektywu Chemia: Osoby zgłaszające się na SOR po odurzeniu tzw. pigułką gwałtu często nazywane są „naćpanymi” i są ignorowane

26.01.2023
Co to jest dobra rozmowa, mówi psycholożka Iza Maliszewska: „Musimy porozmawiać” brzmi strasznie, to zwiastun tragedii

24.01.2023
Łukasz Tchórzewski: „Kultura” picia alkoholu w Polsce jest zjawiskiem patologicznym. W ten sposób wychowuje się pokolenia kolejnych alkoholików

22.01.2023