2 min.
Spięcia na piłce

Brzuchy na piłce/ fot. Katarzyna Milewska
Najnowsze
08.03.2021
Paulina Młynarska: gdy tylko przejdę rekonwalescencję, kupię sobie jakiś piękny nowy biustonosz, sukienkę, rzucę grzywą i będę dumnie paradować z moimi implantami po ulicach
08.03.2021
„Krew nas zalewa!”. Największe organizacje walczące z wykluczeniem menstruacyjnym jednoczą siły
08.03.2021
Zmiana definicji gwałtu. „Kobiety potrzebują tej ustawy bardziej niż kwiatka na Dzień Kobiet”
08.03.2021
Meghan Markle w wywiadzie z Oprah: „Nie chciałam już dłużej żyć”
06.03.2021
118-letnia Kane Tanaka jest nastarszą mieszkanką globu. Chce wziąć udział w sztafecie z ogniem olimpijskim
Zwykłe spięcia brzucha nie są najskuteczniejszym sposobem na wzmocnienie tej partii ciała. Jednak jeśli te same spięcia wykonacie na piłce – o, to już zupełnie inna rozmowa!
Niektóre osoby bez końca katują się zwykłymi spięciami brzucha, podczas gdy powinny być one jedynie uzupełnieniem pełnego treningu ABS.
Ale jeśli wykonacie spięcia brzucha na piłce, jakość pracy będzie zupełnie inna. Wszystko dlatego, że zmieni się także tor ruchu poprzez dodatkowe rozciągnięcie mięśni, które w tym przypadku wzmaga intensywność ich skurczu. Wzmacnianie mięśni brzucha w warunkach rozciągnięcia pomaga nam przy wielu aktywnościach. Poza tym dobrze wpływa na postawę ciała, zapobiega skracaniu się tych mięśni oraz koniec końców przygarbianiu.
Jak to zrobić? Połóż się na piłce w taki sposób, by prócz pleców oprzeć o nią także pośladki. Rozstaw nogi nieco szerzej niż szerokość barków. Ręce możesz założyć za głowę bądź skrzyżować na piersiach. Nie zginaj kręgosłupa w jednym punkcie, ale wyciagnij się w tył i owiń plecy wokół piłki. Zachowaj napięcie całej środkowej części tułowia i nie wykonuj ćwiczenia zbyt szybko. Wbrew pozorom piłka jest niestabilna, więc utrzymanie się na niej wymaga dodatkowych nakładów pracy (i dobrze!).
Wykonuj w ten sposób spięcia, pamiętając, by odchylać się mocniej w tył. Podnosząc się – zwijaj kręgosłup krąg po kręgu, zaczynając od szyji. Jeśli wykonujesz ćwiczenie poprawnie, dyskomfort w dole pleców nie powinien się pojawiać.
Dodajcie to ćwiczenie do swojego planu treningowego. Jest naprawdę godne polecenia.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

08.03.2021
„Mastektomia to nie koniec życia ani kobiecości. Po niej można dalej funkcjonować, żyć i cieszyć się tym życiem” – mówią autorki niezwykłych zdjęć kobiet po raku piersi i akcji „Pomacaj się”

08.03.2021
Ewa Kasprzyk: Uwielbiam słodkie lenistwo i nicnierobienie, ale w międzyczasie skoczę sobie ze spadochronem lub pójdę pomorsować

07.03.2021
Katarzyna Tubylewicz: Samotność wybrana to przyjemna osobność, luksus uwolnienia się od międzyludzkich zobowiązań, to oddech i poczucie wolności

06.03.2021