2 min.
Gogle z kamerą

Wyglądają jak... gogle, ale służą rejestrowaniu ruchomych obrazów. Zdjęcie: Liquid Image.
26.06.2022
Co roku wracasz z urlopu rozczarowana? Zmień to!
26.06.2022
„Kobiety uczą się zachowań społecznych na zasadzie kopiuj-wklej, aż osiągają biegłość, która czyni ich autyzm niewidzialnym”. O życiu i kobiecości ze spektrum autyzmu mówi psycholożka i nauczycielka jogi Agata Ucińska
26.06.2022
Co zrobić, aby komary cię nie gryzły? 11 sposobów, które naprawdę działają
26.06.2022
Stanie na rękach – krok po kroku. Z naszym poradnikiem będzie to prostsze niż myślisz!
25.06.2022
Nie stawiaj siebie na szarym końcu! Dlaczego tak trudno o siebie zadbać?
Nie, tym razem nie chodzi o autopromocje i jakieś tam sztuczki dla potrzeb wyimaginowanego pracodawcy! Dziś będzie o kamerze, którą można mieć w goglach narciarskich/samochodowych/motocyklowych/rowerowych (niepotrzebne skreślić).
Po co komu taki gadżet? Bo w modzie jest teraz rejestrowanie filmów wideo „w akcji” – ty na stoku, ty na nartach, ty na rowerze, ty w skoku na snowboardzie itd. Wprawdzie do tzw. ekstremalnych zastosowań najczęściej używa się kamer marki Go-Pro (zabawne, że są udane i popularne nawet w telewizji, a przecież zaprojektowano i produkuje się je w Chinach – kraju uznawanym za mistrza w kopiowaniu i podróbach), ale te mają pewną wadę. Go-Pro wraz z odpowiednim uchwytem i obudową zabezpieczającą przed zakurzeniem i zamoczeniem są stosunkowo duże. Kamery tego typu nie są ciężkie, ale że trochę jednak od ciała czy głowy odstają, to mogą czasami zawadzać.
W firmie Liquid Image wymyślono złoty środek na takie problemy – jeśli kogoś odstająca kamera tak mocno denerwuje, może sobie kupić gogle Torque HD z malutką kamerą-rejestratorem. Ich zaletą jest… punkt widzenia. Go-Pro można zamocować do kasku, ale widok „naszymi oczami”, dokładnie z poziomu oczu, gwarantuje tylko Liquid Image! Kamera zapisuje ruchome obrazy na karcie SDHC (taka jak do większości aparatów foto, ale o pojemności do 32 gigabajtów, co starcza na całkiem solidne nagranie wideo lub tysiące zdjęć w dużej rozdzielczości), ale można z niej korzystać jak z rejestratora on-line – obraz można przesyłać strumieniowo do smartfona, a następnie, dzięki odpowiedniej, zamontowanej w nim aplikacji, oglądać choćby na bieżąco. Gogle Liquid Image „widzą” świat w zakresie 136 stopni i zapisują filmy w formacie HD. Można je również włączyć (pilotem lub przyciskami na pasku) w tryb High Action i wtedy będą zapisywać pliki wideo nieco mniejszej rozdzielczości, ale za to kamera zarejestruje do 60 tzw. ramek na sekundę. Jeśli ktoś lubi eksperymentować ze zwolnionymi obrazami – ideał! Aha, tym sprzętem da się również robić zwykłe zdjęcia (matryca 12-megapikseli, migawka od 1/8000 do 1/2 sekundy).
Na koniec cena. Ta jest niestety mniej idealna – 400 euro (ponad 1600 zł). Ale taki sprzęt musi kosztować, prawda? Jak to mawiają – miniaturyzacja jest w cenie.
Najważniejsze, że gogle – choć wyposażone w dodatkowe gadżety – wcale nie są cięższe. Zdjęcie: Liquid Image.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
PROMOCJA
Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł 90,00 zł
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

25.06.2022
HELLO PIONIERKI: Jak Michalina Wisłocka uczyła Polki seksualności i autoerotyzmu na wiele lat przed znalezieniem punktu „G”

23.06.2022
„Tatuaż dla niektórych nadal mentalnie bywa nie do przeskoczenia”. O mitach związanych z tatuowaniem mówi Kaja Karolina Chodorowska

21.06.2022
„Te wszystkie przykre słowa były małymi ciosami, przez które coś, co w sobie lubiłam, stawało się moim kompleksem” – mówi Katarzyna Czapraga, ofiara fat shamingu

19.06.2022