Przejdź do treści

„Bądźmy jeszcze cierpliwi, a wkrótce będziemy mogli znów pływać w morzu…” Posłuchajcie 7-letniego geniusza i jego „walca izolacji”

Stelios Kerasidis / instagram
Stelios Kerasidis / instagram
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Stelios Kerasidis ma dopiero 7 lat, a już rozkochał w sobie wiele serc. Ten młody grecki pianista i kompozytor podczas kwarantanny skomponował wzruszający utwór zatytułowany „Walc Izolacji”. Zadedykował go tym, którzy cierpią z powodu izolacji podczas pandemii koronawirusa.

Bądźmy cierpliwi!

„Cześć! Jestem Stelios. Bądźmy jeszcze cierpliwi, a wkrótce będziemy mogli znów pływać w morzu” – mówi siedmioletni muzyk, po czym zaczyna grać swoją kompozycję.

Nagranie Steliosa opublikowano 31 marca 2020 r. w serwisie YouTube. Od tamtej pory obejrzało go już ponad 166 tys. razy. Muzyka skomponowana przez 7-latka wzrusza, ale i daję nadzieję na to, że pandemia kiedyś się skończy, a my będziemy mogli wyjść z domów.

Weźcie chusteczki i posłuchajcie tego małego geniusza!

znak stop covid

Kim jest Stelios Kerasidis?

Stelios urodził się w 2002 roku w Atenach. Jest synem znanych w Grecji pianistów. Muzyka była więc z nim od zawsze. Swój pierwszy występ wykonał, mając 3 lata. Od niedawna sam z powodzeniem komponuje. Specjaliści uważają, że Stelios ma wielki talent i jeszcze większą artystyczną wrażliwość.

Siedmiolatek w 2018 roku zagrał walca a-moll Fryderyka Chopina w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W ubiegym roku natomiast wystąpił w Royal Albert Hall w Londynie.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.