Przejdź do treści

Świadomi Indywidualiści

Świadomi Indywidualiści
Ilustracja: Hello Zdrowie
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim

Świadomi Indywidualiści to osoby silnie polegające na własnym zdaniu. Są nieufni wobec przekazu medialnego na temat zdrowia, lekarzy i badań. Niechętnie sięgają po suplementy diety, a jeśli już, to raczej po tran niż kompleks multiwitaminowy.

Są dobrze wykształceni i bardzo refleksyjni, nie robią niczego tylko dlatego, że to modne i powszechnie zalecane. Skłonność do przesadnego oglądania problemu z każdej strony staje się też ich przekleństwem w sytuacjach stresowych. Z drugiej jednak strony dbają o dietę i są entuzjastami umiarkowanego ruchu (raz w tygodniu) oraz aktywnego, zróżnicowanego spędzania czasu wolnego. Nieźle też śpią.

Piętą achillesową Świadomych Indywidualistów jest słabe oparcie, jakie znajdują w otoczeniu społecznym. Również relacja z partnerem jest dla nich źródłem stresu. Rzadko również rozmawiają o zdrowiu z przyjaciółmi, co może się wiązać z tym, że w ogóle rozmowy z przyjaciółmi to nie jest ten aspekt życia, w którym najlepiej się spełniają.

Wskazówki i wyzwania dla ciebie

To dobrze, że dbając o swoje zdrowie, polegasz na zdrowym rozsądku i racjonalnej ocenie sytuacji oraz nie rzucasz się na każdą cudowną nowość mającą podnieść jakość życia. Ale badania profilaktyczne i kontrolna wizyta u lekarza raz na jakiś czas to nie fanaberia, tylko absolutna konieczność. Niestety, nie jesteśmy nieśmiertelni. Więc daj się namówić, podejmij wyzwanie  i zrób wszystkie konieczne badania „w pakiecie”. Pomyśl pozytywnie: dowiesz się, że wszystko jest w porządku, i będziesz mieć spokój na kolejne pół roku.

Jeśli chodzi o kondycję i ruch, to raczej nie jest z tobą najgorzej, ale oczywiście zawsze może być lepiej. Zastanów się, czy nie potrzebujesz odmiany. Może wizyta na basenie raz w tygodniu zaczyna pachnieć rutyną? Pomyśl o innej formie aktywności, skorzystaj z naszego wyzwania i znajdź formę ćwiczeń, która doda ci nowej energii, animuszu i pozytywnie cię napędzi.

Większość Świadomych indywidualistów to introwertycy. Ciężko walczyć z tą cechą, zwłaszcza jeśli nie ma się przekonania, że jest taka potrzeba. Ale spróbować nie zawadzi. Postaraj się trochę bardziej otworzyć na ludzi, niech zarażą cię pozytywną energią, determinacją i chęcią do działania. Czy wiesz, że istnieje coś takiego jak neurony lustrzane? W skrócie chodzi o to, że nieświadomie „kopiujemy” pewne zachowania innych osób. Otaczaj się zatem ludźmi, którzy cię inspirują i przy których możesz być sobą. Podejmij wyzwanie – naucz się rozmawiać z ludźmi i dzielić się z nimi swoimi problemami. Naucz się ich słuchać, naucz się do nich mówić. Nie zostaniesz z dnia na dzień ekstrawertykiem epatującym swoimi wewnętrznymi przeżyciami. Ale nie o to chodzi. Zwykła szczera rozmowa z przyjacielem pomaga czasem bardziej niż psychoterapia. Człowiek jest istotą społeczną – trwałe i satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi są potężnym motorem napędzającym do działania i zmieniającym podejście do życia na bardziej optymistyczne.

W twoim życiu brakuje czegoś nowego, świeżego, czego jeszcze nie było. Takie doświadczenie także mogłoby pomóc ci otworzyć się na ludzi – jeśli znajdziesz sobie nową pasję, będziesz chciał się nią podzielić z innymi! Podejmij wyzwanie i poszukaj dla siebie czegoś, co odświeży twoje spojrzenie na świat.

Odwiedź stronę www.stylezdrowia.pl i sprawdź jakich ciekawych faktów o zdrowiu Polaków dostarczyło badanie Style Zdrowia.

 

W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:

Zdrowie umysłu
Less Stress from Plants 60 kaps. wegański
60,00 zł

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

×