Przejdź do treści

Anna Mucha: dziękujemy bohaterom, którzy narażają swoje zdrowie i życie, żeby to wszystko jeszcze mogło jakoś funkcjonować

Anna Mucha
Anna Mucha: dziękujemy bohaterom, tym ludziom którzy narażają swoje zdrowie i życie, żeby to wszystko jeszcze mogło jakoś funkcjonować / MWMedia
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Dominika Cibulkova
Tenisistka zaszczepiła się poza kolejnością. By „odpracować” swój błąd, zgłosiła się do pomocy jako wolontariuszka
Dlaczego lepiej używać szklanej butelki dla dzieci zamiast plastikowej? Wyjaśnia chemiczka Sylwia Panek
Dlaczego lepiej używać szklanej butelki dla dzieci zamiast plastikowej? Wyjaśnia chemiczka Sylwia Panek
Elektrolity – sprawdź, czego jeszcze o nich nie wiesz
Matka z córką rzucają confetti
Nie namawiaj córki do bycia bardziej śmiałą. „Próba zmieniania temperamentu na siłę może być szkodliwa”
męska grypa
„Męska grypa” to nie wymysł. Winny jest prawdopodobnie testosteron

– Chciałabym podziękować wszystkim bohaterom dnia codziennego. Bo okazuje się, że ta codzienność dzisiaj jest niecodzienna i ludzie, którzy do tej pory byli zwykłymi ludźmi, są bohaterami i są niezwykli – mówi Anna Mucha w filmie, który nagrała, żeby podziękować wszystkim tym, którzy narażają swoje życie i zdrowie w walce z epidemią koronawirusa.

Anna Mucha o bohaterach dnia codziennego

„Dziękujemy bohaterom, tym ludziom którzy narażają swoje zdrowie i życie, żeby to wszystko jeszcze mogło jakoś funkcjonować, żebyśmy my mogli zostać bezpiecznie w domach… Dziękuję wszystkim którzy przestrzegają kwarantanny. Tym, którzy walczą o powrót do codzienności i normalności w czasach, gdy ‚normalność’ ma zupełnie inny smak” – napisała Anna Mucha na swoim profilu na Instagramie.

Do swojego wpisu załączyła też wzruszający film, w którym podkreśla, jak nieocenione jest poświęcenie personelu medycznego, ekspedientów w sklepach spożywczych, kurierów czy rolników, których praca jest pokazana w wideo. Wszystkich tych, dzięki którym aktorka jest w stanie funkcjonować, siedzieć w domu i wyjść po niezbędne zakupy, nazywa „bohaterami dnia codziennego”.

– Wybrałam się dzisiaj na zakupy i przy tej okazji chciałabym podziękować wszystkim bohaterom dnia codziennego. Bo okazuje się, że ta codzienność dzisiaj jest niecodzienna i ludzie, którzy do tej pory byli zwykłymi ludźmi, są bohaterami i są niezwykli – mówi Mucha.

„Kochane pielęgniarki, pięknie wam dziękuję”

Do akcji #DziękujeMyBohaterom przyłączył się także aktor Arkadisusz Jakubik. Nagrał wideo, w którym zwraca się do pielęgniarek.

– Kochane pielęgniarki, pięknie wam dziękuję za to, co robicie w tych trudnych czasach. Ja ze swoją rodziną zostaję w domu, żeby przypadkiem nie przysporzyć wam więcej pracy. Ściskam was serdecznie – mówi Jakubik.

Filmiki nagrane przez Annę Muchę i Arkadiusza Jakubika znalazły się na niedawno powstałym profilu akcji #DziękujeMyBohaterom na Instagramie. Nie wiadomo, kto jest jej pomysłodawcą. Wiadomo za to, że bardzo szybko pojawiają się kolejne osoby, które ją popierają.

„Każdy z nas ma w swoim otoczeniu takich bohaterów. Właśnie przyszedł czas byśmy okazali im szacunek i wsparcie. Wasze zdjęcia i filmy dodadzą im sił! Niech będzie to okazja, by podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pracują, narażając swoje zdrowie i życie” – zachęcają organizatorzy akcji.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#DziękujeMyBohaterom Zamknięci w czterech ścianach domowej kwarantanny, pełni obaw o przyszłość rozejrzyjmy się dookoła. 💚 Pielęgniarki, Ratownicy, Lekarze. Wśród nas są ludzie, którzy w swej pracy codziennie zmagają się z niewidocznym, a śmiertelnym zagrożeniem. Leczą, ratują, pomagają, troszczą się o chorych, służą potrzebującym. Ta służba ma dziś wyjątkową wymowę i siłę. Każdy z Nas ma w swoim otoczeniu takich Bohaterów. 💚 Właśnie przyszedł czas byśmy okazali im szacunek i wsparcie. Wasze zdjęcia i filmy dodadzą im sił! ➡ #DziękujeMyBohaterom Niech będzie to okazja, by podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pracują, narażając swoje zdrowie i życie 💚 Dziękujemy Arkadiuszowi Jakubikowi za głos w tej sprawie! #DziekujeMyBohaterom #zostańwdomu #zostanwdomu #siedzęwdomu #zostajęwdomu #siedźwdomu #kwarantanna #koronawirus #służbazdrowia #pielegniarka #ratownictwomedyczne #lekarz  #akcjaspołeczna #niewychodzęzdomu #arkadiuszjakubik #arekjakubik #drmisio @drmisio

Post udostępniony przez Dziękujemy Bohaterom (@dziekujemy.bohaterom)

Koronawirus w Polsce - mapa i aktualności
Stan z dnia 20.01.2021, godz. 11:14. Według danych Ministerstwa Zdrowia.
Mapa
Wykres
Zobacz statystyki

Mapa koronawirusa w Polsce

Do tej pory liczba zarażonych w Polsce urosła do 2420. Wystąpiło też 36 przypadków śmiertelnych. 1924 osób jest hospitalizowanych, 171 994 objęto kwarantanną, a 50 804 objęto nadzorem epidemiologicznym. Mapa zarażeń powyżej pokazuje wszystkie przypadki zachorowań. Na powyższej mapie zarażeń COVID-19 widzimy dane z podziałem na województwa. Obecnie największa liczba zarażonych koronawirusem występuje w województwie mazowieckim.

Mapę aktualizujemy na bieżąco. Mapa zachorowań na Koronawirus w Polsce aktualizowana jest w oparciu o dane Ministerstwa Zdrowia.

Służby sanitarne zalecają, by każda osoba, która w ciągu ostatnich dwóch tygodni przebywała w rejonie występowania zakażenia lub miała do czynienia z kimś, kto tam przebywał i obserwuje u siebie podane powyżej objawy, powinna trafić do najbliższego szpitalnego oddziału chorób zakaźnych. Nie wolno zgłaszać się do lekarza rodzinnego, ani tym bardziej do szpitalnego oddziału ratunkowego!

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną infolinię NFZ – pod numerem 800 190 590 przez całą dobę można się dowiedzieć, co robić w przypadku podejrzenia koronawirusa.

Zobacz także

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

szczepienie przeciw koronawirusowi

Coraz więcej Polaków chce się zaszczepić przeciwko COVID-19 – wskazuje najnowszy sondaż

Kobieta ze szczepionką

Szczepienia dla wybranych. Co wiemy o sprawie zaszczepionych poza kolejnością ludzi kultury?

Kolejny przełom w walce z koronawirusem. Już ponad milion osób wyzdrowiało z COVID-19!

Kolejny przełom w walce z koronawirusem w Polsce. Już ponad milion osób wyzdrowiało z COVID-19!

W niedzielę ruszą szczepienia przeciw COVID-19. Jako pierwsza zaszczepiona zostanie Alicja Jakubowska – Naczelna Pielęgniarka CSK MSWiA

Biologiczna Bzdura Roku 2020 – znamy dziesiątkę nominowanych/ zdj. Jarosław Antoniak,Paweł Wrzecion, Andras Szilagyi/MW Media

Biologiczna Bzdura Roku 2020 – znamy dziesiątkę nominowanych

szczepionka pfizer

„Nie chcesz się szczepić? Płać w razie zachorowania!” – proponuje lek. Bartosz Fiałek

Policjant może zapukać w wigilię do naszych drzwi. Rzecznik KGP podkreśla, że jeśli pojawi się zgłoszenie o łamaniu obostrzeń, policja będzie musiała reagować

Policjant może zapukać w Wigilię do naszych drzwi. Rzecznik KGP podkreśla, że jeśli pojawi się zgłoszenie o łamaniu obostrzeń, policja będzie musiała reagować

Lekarka z fiolkami szczepionek

Medycy tańczą z radości spowodowanej pierwszą dostawą szczepionek na COVID-19

Sophie Turner

Sophie Turner: jeżeli ja mogę rodzić w maseczce, to ty możesz ją nosić w supermarkecie

Minister zdrowia Adam Niedzielski: po raz kolejny wprowadzamy kwarantannę narodową

Premier Mateusz Morawiecki: priorytetem jest zaszczepienie jak największej liczby osób

Katarzyna Tutko: pandemia koronawirusa a trauma

Katarzyna Tutko: Osoby, które doświadczyły pandemii, mogą przekazywać lęk swoim dzieciom. Może być dziedziczony z pokolenia na pokolenie, tak samo jak w przypadku wojny

„W obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie uciec od tego, od czego do tej pory uciekaliśmy. I nagle może się okazać, że jest super! Mamy naprawdę dobrych i mądrych ludzi blisko siebie” – mówi Marysia Organ, dziennikarka i blogerka

Paszporty dla zaszczepionych na COVID-19

Paszporty dla zaszczepionych na COVID-19. Będą niezbędne, by wejść na pokład samolotu?

Japonka

W Japonii więcej osób przez miesiąc popełniło samobójstwo niż zmarło na COVID-19 w 2020 roku. To przestroga dla świata!

Ważna zmiana w obowiązku noszenia masek

Ważna zmiana w obowiązku noszenia masek w pracy. Nie tylko biuro, ale też kuchnia i kantyna

Olbrzymie kolejki i tłumy w sklepach - tak wyglądał dzień otwarcia galerii handlowych. Gdzie reżim sanitarny?

Olbrzymie kolejki i tłumy w sklepach – tak wyglądał dzień otwarcia galerii handlowych. Gdzie reżim sanitarny?

Pielęgniarki i położne przekonują: jest nas wystarczająco dużo, żeby walczyć z pandemią. 30 tys. z nich nie jest zatrudnionych, jednak nie bez powodu

Pielęgniarki i położne przekonują: jest nas wystarczająco dużo, żeby walczyć z pandemią. Jednak 30 tys. z nich nie jest zatrudnionych. Dlaczego?

Lekarka siedzi zmęczona na podłodze

Jak wygląda sytuacja na SOR-ze w czasie pandemii? Lek. Bartosz Fiałek przytacza historie z dyżuru, nie pozostawiając złudzeń

Warszawskiej klubokawiarni zatrudniającej osoby z autyzmem grozi upadek. „Jesteśmy w tragicznej sytuacji. Bardzo prosimy o pomoc”

Warszawskiej klubokawiarni zatrudniającej osoby z autyzmem grozi upadek. „Jesteśmy w tragicznej sytuacji. Bardzo prosimy o pomoc”

Anna Wyszkoni przeszła koronawirusa. „Krew mnie zalewa, gdy czytam idiotyczne teorie odklejonych postaci zbyt elegancko nazywanych ‚koronasceptykami'”

Centro Servizi alla Persona Domenico Sartor

„Pokój przytulasów” w domu spokojnej starości – na przekór koronawirusowi!

kobieta w masce na twarzy

Nie będzie pełnego lockdownu. „Przed nami jeszcze długa wojna” – oznajmił Mateusz Morawiecki

Edyta Górniak

„Pozdrawiam serdecznie ze szpitala – ‚Statysta’ Don Gisu”. Marek Posobkiewicz odpowiada Edycie Górniak

Najpopularniejsze

Choroby mają zapach – wiedziałaś o tym?

Ćwiczenia na biust. 6 sposobów na ujędrnienie i podniesienie piersi

Twój kręgosłup potrzebuje wsparcia? Oto kilka ćwiczeń, które go wzmocnią

smutna kobieta pakująca prezenty świąteczne

Nie lubisz świąt? Nie martw się, to… normalne

Jak pozbyć się oponki z brzucha

4 sposoby na pozbycie się oponki z brzucha. I nie chodzi wcale o robienie brzuszków

10 niezdrowych wieczornych nawyków

Ubrania, które nas trują. Sprawdź, dlaczego mogą być niebezpieczne

Stanie na rękach – krok po kroku

Stanie na rękach – krok po kroku

Zimno jest zdrowe! Nie wierzysz? Oto 5 pożytków z niskich temperatur

kobieta na wydmach

„Odpuszczanie” jest dobre dla ambitnych i konsekwentnych kobiet – podpowiada nam psycholożka Anita Kruszewska

Smartfon a dolegliwości / istock

Smartfon a dolegliwości, które może wywołać. To nie tylko bezsenność

poranne wstawanie

7 rzeczy, które ułatwią poranne wstawanie

Gdy kobieta staje się przedmiotem, a gwałt wydaje się romantyczny

„365 dni”: gdy kobieta staje się przedmiotem, a gwałt wydaje się romantyczny

Fit Matka Wariatka / Facebook

Agresja i fałszywa troska na profilu „Fit Matki Wariatki”. Przyszedł czas na pato-fitness. Hello Zdrowie mówi temu nie!

Jak poprawić krążenie w nogach? Ćwiczenia, które warto wykonywać

Kobieta popijająca winko

„Alkoholiczka, która pije wino albo piwo, twierdzi, że nie ma problemu”. Kobiecy alkoholizm